Гульня-падарожжа "Ці ведаеш ты сваю мову?"

Гульня-падарожжа "Ці ведаеш ты сваю мову?"

21.02.2023 з выхаванцамі аздараўленчага лагера з дзённым знаходжаннем «Лясная казка» дзяржаўнага ўстановы адукацыі «Сярэдняя школа №7 г. Барысава» ў дзень роднай мовы правялі гульню-падарожжа «Ці ведаеш ты сваю мову?».

Вясёлае і пазнавальнае падарожжа праводзілася па станцыях «Загадкі», «Перакладчыкі», «Шарада», «Пралеска», «Падарунак», «Старонкі мінулага і сучаснага». Нягледзячы на тое, што выхаванцы лагера – навучэнцы першых і другіх класаў, усё на беларускай мове.

Рабяты адказвалі на пытанні пра іншы хлеб беларусаў, пра птушку, якая з'яўляецца сімвалам нашай краіны.Затым знаўцы фальклору збіралі словы ў беларускія прыказкі.

Загадчыца бібліятэкі Градкова Святлана Анатольеўна расказала малым, якія цікавыя беларускія кнігі ёсць у школьнай бібліятэцы.

У канцы вандроўкі маленькіх знаўцаў роднай мовы пачаставалі цукеркамі.